Aikiblog

Ciekawostki o aikido i Shin Dojo

10 profili aikido na Instagramie które warto polubić

Wybraliśmy dla Was najciekawsze, najbardziej zaskakujące lub też po prostu najfajniejsze profile na Instagramie o tematyce aikido. Bruno Gonzalez Sensei Bruno Gonzalez to wieloletni asystent dobrze znanego nam Sensei Christiana Tissier – i jak można się przekonać oglądając zdjęcia na jego oficjalnym profilu Sensei Bruno pasjonuje się nie tylko aikido.  To po prostu Sensei “Orkiestra” […]

Czytaj więcej >>

5 powodów dla których warto przyjechać na lutowe seminarium z Sensei Pascalem Guillemin (6. dan)

Już za miesiąc (a dokładnie 22-go lutego) rozpocznie się pierwsze tegoroczne seminarium aikido organizowane przez Shin Dojo pod kierunkiem Sensei Pascal Guillemin. Czasu na podjęcie jedynej słusznej decyzji (czyli przyjazd do jakże gościnnego Poznania :-) ) pozostało coraz mniej, dlatego przypominam dlaczego warto pojawić na tym stażu: Sensei Pascal Guillemin to doskonały nauczyciel aikido – treningi […]

Czytaj więcej >>
iwama-dojo

Iwama Dojo – podróż do kolebki aikido

„Tomek, czy chciałbyś polecieć z nami do Japonii?” – na takie pytanie zadane przez Sensei Wojtka i Adama istnieje tylko jedna poprawna odpowiedź. Tak, tak, tak!

Czytaj więcej >>

Bruce Lee też był aikidoką

Kolejne Aikismaczki przed wami – tym razem w przeważającej większości są filmy video, ale miłośnicy kanji i abstrakcyjnego humoru również znajdą coś dla siebie :).

Czytaj więcej >>

Trening kontra dieta – produkty spożywcze dla sportowca-amatora

Jeżeli chcesz w pełni cieszyć się aktywnością fizyczną, niezbędna jest też wiedza z zakresu odpowiedniego dobierania diety. Jak odżywiać się będąc sportowcem – amatorem?

Czytaj więcej >>

Prosty sposób na poprawę każdej techniki aikido (aiki-smaczki #15)

Dzisiaj jest pierwszy czwartek miesiąca, więc dotrzymując publicznej obietnicy złożonej miesiąc temu, przedstawiam kolejną porcję najciekawszych “około aikidockich” internetowych znalezisk z ostatniego miesiąca. Miłej lektury!

Czytaj więcej >>

Tatami Time 2019 – zdrowa rywalizacja na Endomondo

Weź udział w wyjątkowym wyzwaniu na Endomondo – dołącz do “Tatami Time 2019” i dodawaj swój czas spędzony na treningach aikido.

Czytaj więcej >>

Aikido w stylu sado-maso (Aiki-smaczki #14)

Aikido w wersji sado-maso, piękni i młodzi aikidocy, nieskończona liczba kokyu nage – to wszystko w kolejnej edycji Aiki-smaczków. Zapraszamy do czytania i oglądania!

Czytaj więcej >>
Królestwo kurzu

“Królestwo kurzu” – recenzja książki

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją wyjątkowej książki “Królestwo kurzu” autorstwa Sensei Piotra Masztalerza (6. dan) z klubu “Wrocław Aikikai”.

Czytaj więcej >>

Page 1 of 11

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén