Aikiblog

Ciekawostki o aikido i Shin Dojo

10 profili aikido na Instagramie które warto polubić

Wybraliśmy dla Was najciekawsze, najbardziej zaskakujące lub też po prostu najfajniejsze profile na Instagramie o tematyce aikido.

Bruno Gonzalez

Sensei Bruno Gonzalez to wieloletni asystent dobrze znanego nam Sensei Christiana Tissier – i jak można się przekonać oglądając zdjęcia na jego oficjalnym profilu Sensei Bruno pasjonuje się nie tylko aikido.  … Czytaj dalej

5 powodów dla których warto przyjechać na lutowe seminarium z Sensei Pascal Guillemin (6. dan)

Już za miesiąc (a dokładnie 22-go lutego) rozpocznie się pierwsze tegoroczne seminarium aikido organizowane przez Shin Dojo pod kierunkiem Sensei Pascal Guillemin. Czasu na podjęcie jedynej słusznej decyzji (czyli przyjazd do jakże gościnnego Poznania :-) ) pozostało coraz mniej, dlatego przypominam dlaczego warto pojawić na tym stażu:

  1. Sensei Pascal Guillemin
Czytaj dalej
iwama-dojo

Iwama Dojo – podróż do kolebki aikido

Nasz klub jako część delegacji International Aikido Federation miał zaszczyt wziąć udział w obchodach Narodowego Dnia Sportu w Iwama Dojo. Zapraszamy do przeczytania relacji Tomka Kujawy z tego niezwykłego wyjazdu.

„Tomek, czy chciałbyś polecieć z nami do Japonii?” – na takie pytanie zadane przez Sensei Wojtka i Adama istnieje tylko Czytaj dalej

Bruce Lee też był aikidoką

Kolejne Aikismaczki przed wami – tym razem w przeważającej większości są filmy video, ale miłośnicy kanji i abstrakcyjnego humoru również znajdą coś dla siebie :). Miłego oglądania i czytania!

Bruce Lee też był aikidoką

Wbrew pozorom nie tylko Steven Seagal pokazywał techniki aikido w swoich filmach – jak wynika z … Czytaj dalej

Trening kontra dieta – produkty spożywcze dla sportowca-amatora

Udało się, w końcu postawiłeś pierwsze kroki na siłowni. Okazało się to nie tak straszne, ba! Nawet całkiem przyjemne. Mijają tygodnie a po nich miesiące, ćwiczysz już coraz częściej, sprawia ci to dużą satysfakcję. Dochodzisz do momentu, kiedy chciałbyś rozwinąć się w tej dziedzinie, zaczynasz więc interesować się różnymi dyscyplinami … Czytaj dalej

Prosty sposób na poprawę każdej techniki aikido (aiki-smaczki #15)

Dzisiaj jest pierwszy czwartek miesiąca, więc dotrzymując publicznej obietnicy złożonej miesiąc temu, przedstawiam kolejną porcję najciekawszych “około aikidockich” internetowych znalezisk z ostatniego miesiąca. Miłej lektury!

Jak w prosty sposób poprawić każdą technikę?

Na blogu samurajki.pl możesz znaleźć bardzo prosty sposób, na radykalne poprawienie swojej postawy i techniki. Co prawda … Czytaj dalej

Tatami Time 2019 – zdrowa rywalizacja na Endomondo

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w wyjątkowym wyzwaniu na Endomondodołącz do “Tatami Time 2019” i dodawaj swój czas spędzony na treningach aikido.

Zasady są proste: wystarczy, że będziesz dodawać w Endomondo swój czas spędzony na treningach aikido (nie zapomnij wybrać kategorii “Sztuki walki” przy zapisywaniu treningów).

Zwycięzcą zostanie … Czytaj dalej

Aikido w stylu sado-maso (Aiki-smaczki #14)

Mam nadzieję, że chodzisz na treningi częściej niż ukazują się “aikismaczki” na naszym blogu – ostatni raz pisaliśmy o najciekawszych materiałach o aikido (i nie tylko) w lipcu 2017… Ale mam nadzieję, że warto było czekać, ponieważ teraz mam silne postanowienie powrotu do regularnych wpisów tego rodzaju na … Czytaj dalej

Królestwo kurzu

“Królestwo kurzu” – recenzja książki

Królestwo kurzu – wyjątkowa książka o aikido

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją wyjątkowej książki “Królestwo kurzu” autorstwa Sensei Piotra Masztalerza (6. dan) z klubu “Wrocław Aikikai“. Swoimi wrażeniami po lekturze podzielił się Rafał, za co serdecznie mu dziękujemy.

Jednocześnie gorąco zachęcamy do jej kupna na oficjalnej stronie Czytaj dalej

Page 1 of 11

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén