Kolejne Aikismaczki przed wami – tym razem w przeważającej większości są filmy video, ale miłośnicy kanji i abstrakcyjnego humoru również znajdą coś dla siebie :). Miłego oglądania i czytania!

Bruce Lee też był aikidoką

Wbrew pozorom nie tylko Steven Seagal pokazywał techniki aikido w swoich filmach – jak wynika z poniższego materiału również sam Chuck Norris, Jackie Chan, a nawet Bruce Lee (mniej lub bardziej świadomie) używali elementów aikido w scenach walki.

 

All Japan Aikido Demonstration

Co roku kilkuset aikidoków z całego świata przyjeżdża do Japonii, by wziąć udział w największym pokazie aikido, czyli “All Japan Aikido Demonstration”. Dzięki uprzejmości Aikido Journal mamy okazję zobaczyć, jak ogromna jest to impreza i dlaczego uczestnictwo w niej powinno być na liście “to-do” każdego aikidoki (poza, oczywiście, wizytą w Hombu Dojo :-)).

PS. Najbliższe takie wydarzenia już 25 maja. Ktoś się wybiera?

 

Aikido Wrocław – reportaż

Powiemy to bez owijania w tzw. bawełnę – nie tylko Shin Dojo potrafi kręcić najlepsze w tej części galaktyki filmy o aikido ;-).  Zobacz jak wciągający może reportaż o klubie aikido i panującej tam atmosferze…

W rolach głównych – Sensei Piotr Masztalerz oraz jego uczniowie z wrocławskiego klubu aikido.

PS. Polecamy przyjrzenie się temu, co wisi na ścianie w “kantorku” Sensei (1:24). Normalnie strach się bać… ;-)

Instrukcja obsługi certyfikatu Hombu Dojo

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się co oznaczają poszczególne napisy na certyfikacie z Hombu Dojo, to poniżej znajdziecie informację co dokładnie jest napisane na tym dyplomie. Szkoda tylko, że nie ma przetłumaczonego znaku wodnego (obejrzycie certyfikat pod światło to go znajdziecie bez żadnego problemu).

Infografika pochodzi z profilu Aikido Kobayashi Dojos UK.

Kominiarz vs ninja

I na koniec odrobinę branżowego i jednocześnie abstrakcyjnego humoru – jak odróżnić kominiarza od wojownika ninja? :-)