Wyjątkowy klub aikido

niesamowita atmosfera na treningach, 100% zaangażowania

Klub Aikido Shin Dojo, założony w 1998 roku przez Adama Manikowskiego i Wojciecha Drąga (obaj obecnie 5 dan aikido). W naszym klubie trenujemy aikido według szkoły jednego z najwybitniejszych nauczycieli aikido  - Christiana Tissier (8 dan). Współpracujemy z wieloma klubami z Polski i za granicy - głównie z Francji i Niemiec.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w grupach początkujących i zaawansowanych. Zajęcia odbywają się w pawilonie AZS przy ul. Cichej 30. Uzupełnieniem tych treningów są zajęcia z bronią (tanto, jo, bokken).

Główni instruktorzy

Założyciele Shin Dojo

wojciech-drag-200×200

Wojciech Drąg

5. dan
adam-manikowski-200×200

Adam Manikowski

5. dan

OPINIE O NASZYM KLUBIE

 • 5 star review  ... w tej części galaktyki i poza nią 🙂

  thumb Wojtek Grządzielski
  2/22/2017

  5 star review  Od kilku lat chadzam kilka razy w tygodniu aby spotkać początkujących , zaawansowanych i powycierać się z nimi wspólnie na macie. Bywa twardo, szybko, miękko i powoli - zawsze jednak skutecznie. Wszystko pod okiem baaaardzo pozytywnie nastawionych instruktorów. Polecam!!!

  thumb Jakub Chęciński
  1/30/2018

  5 star review  Najlepszy klub aikido w tej części galaktyki 🙂

  thumb Szymon Wesołowski
  2/22/2017
 • 5 star review  Wspaniali ludzie potrafiący nauczać. Atmosfera sprawiająca, że na każdy trening czeka się z niecierpliwością. Wsparcie od każdego, motywacja i zdrowa rywalizacja. Tak w skrócie można opisać ten klub 🙂 Naprawdę warto spróbować!!!

  thumb Tomasz Heese
  1/06/2018

  5 star review  Nie ważne jak długo Cię nie ma, zawsze się wraca jak do rodziny i nie da się ich zostawić:)

  thumb Paola Bartkowiak
  2/22/2017

  5 star review  Super miejsce, świetni ludzie. Przyjadę ponownie z wielką przyjemnością. Pozdrawiam

  thumb Maja Muciek
  8/24/2017
 • 5 star review  Właściwie nigdy nie chce mi się wyjść z domu na trening, jak pomyślę, że w tym czasie mógłbym sączyć coś chłodnego i nachmielonego... :v A jednak od ponad 16 lat regularnie wychodzę i o 20-tej morduję się na tatami z tą bandą wariotów :v

  thumb Rafał Stasik
  2/23/2017

  5 star review  Niesamowity klimat Niesamowici ludzie Niesamowita energia )))

  thumb Darek Roszyk
  12/10/2017

  5 star review  Treningi i nie tylko! Jest tu WSZYSTKO! Najlepszy klub, w układzie TRAPPIST-1 takiego nie maja! Najlepsi ludzie, rewelacyjni nauczyciele....

  thumb Tomasz Kujawa
  2/27/2017
 • 5 star review  I to uczucie w okolicach 20.00, że oni tam zaczynają trening, a ty znowu w delegacji 😉

  thumb Marek Baczynski
  2/22/2017

  5 star review  Ćwicząc w tym klubie czuję się wciąż młodo. Mam 50+ i ćwiczę 3- 4 razy w tygodniu.Mogę polecić klub Shin Dojo każdemu, kto poprzez naukę sztuki walki chce nabrać sprawności fizycznej i poznać wielu ciekawych ludzi.

  thumb Remigiusz Sobolewski
  2/22/2017

  Fantastyczny klub z ludźmi, z którymi po prostu chce się trenować!

  thumb Anna Powiertowska
  8/25/2018
 • 5 star review  Fenomenalne miejsce w którym z łatwością posklejasz nawet najbardziej rozsypaną dusze!!! �

  thumb Karol Ina
  2/22/2017

 

To, co wyróżnia nas spośród innych ośrodków aikido, to duży nacisk na staże prowadzone w naszym klubie  przez wybitnych nauczycieli aikido. Możemy się pochwalić zorganizowaniem kilku międzynarodowych staży prowadzonych przez światowe sławy aikido - Hiroshi Isoyama 8 dan oraz naszego nauczyciela - Christiana Tissier. Staże te są ogromnym sukcesem Shin Dojo i świadczą o dużym zaufaniu mistrzów oraz Polskiej Federacji Aikido do naszego klubu.

Stałymi gośćmi w Shin Dojo są:

 • sensei Marian Wiśniewski (6 dan), członek Zarządu Polskiej Federacji Aikido
 • sensei Pascal Guillemin (5 dan) - asystent Sensei Christiana Tisiser

Przez kilkanaście lat odwiedzał nas Sensei Pascal Norbelly (6 dan aikido) który niestety zmarł 7 stycznia 2017.

Odwiedzali nas również między innymi tacy nauczyciele jak: sensei Jerzy Pomianowski (6. dan), sensei Roman Hoffmann (6. dan), sensei Jerzy Sapiela (6. dan), sensei Fujio Nakamura (5. dan), sensei Robert Jerzy Krac (5. dan).

Latem spotykamy się na organizowanej przez nas Letniej Szkole Aikido - obozie, który łączy treningi pod okiem znanych nauczycieli oraz wakacyjną zabawę i odpoczynek. Organizujemy i bierzemy także udział w pokazach aikido, np. podczas Mistrzostw Polski Tae Kwon Do, Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sumo. Aktywnie wspieramy również działalność PFA - organizując w Poznaniu kongresy, zjazdy i kurs instruktorów.

Hakamy i wychowankowie klubu