AIKIDO - japońska sztuka samoobrony

dla każdego - niezależnie od wieku i stopnia sprawności fizycznej

Możliwości jakie daje dziś Internet, szybkie i dokładne wyszukiwarki, liczne strony klubowe i fora dyskusyjne pozwalają bez trudu odnaleźć całe mnóstwo informacji o powstaniu i historii aikido, jego twórcy Morihei Ueshibie oraz o tym czym jest aikido. Powtarzanie tego po raz kolejny byłoby wyważaniem otwartych drzwi.

Dla ćwiczących w "Shin Dojo" sztuka walki jaką jest aikido daje przede wszystkim możliwość wszechstronnego rozwoju. Treningi, które nie wymagają specjalnych umiejętności fizycznych, ani przygotowania kondycyjnego czy siłowego pozwalają stopniowo rozwijać sprawność ogólną, dając osobie ćwiczącej poczucie rosnących umiejętności i systematycznych postępów.

Dodatkowa przyjemność treningu aikido płynie z możliwości obcowania z grupą ciekawych, życzliwych i uprzejmych ludzi. Specyfika aikido polegająca miedzy innymi na braku rywalizacji sprzyja bowiem rozwijaniu pozytywnych relacji między ćwiczącymi. Aikido uczy wreszcie możliwie bezkonfliktowego rozwiązywania problemów i w ostateczności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.

W naszym klubie nauczamy aikido według szkoły aikido prezentowanej przez jednego z najwybitniejszych mistrzów tej sztuki walki sensei Christiana Tissier (7 dan), dając możliwość uczestnictwa nie tylko w codziennych treningach, ale też w licznych stażach.