pascal-guillemin-200×200

Pascal Guillemin

6. dan

Pascal Guillemin rozpoczął naukę aikido w roku 1987 w wieku 15 lat. Jest bezpośrednim uczniem Shihan Christiana Tissier (8. dan aikido). Bardzo intensywne, codzienne treningi i ogromne zaangażowanie sprawiły, iż już w wieku 19 lat poprowadził swoje pierwsze zajęcia w Cercle Tissier – dojo Christiana Tissier. Podróżuje ze swoim nauczycielem po całym świecie jako jego uchi deshi i asystent, biorąc udział w licznych stażach i pokazach. W wieku 33 lat Sensei otrzymał stopień 5. dan. Poza aikido, trenuje także thai boxing oraz brazylijskie ju jitsu.

Obecnie Sensei Pascal prowadzi regularne zajęcia w Cercle Tissier, a także cykliczne staże w wielu europejskich klubach. Naucza również aikido w więzieniu jako formę resocjalizacji więźniów  z wieloletnimi wyrokami. Prowadzi szkolenia biznesowe (zarządzanie stresem, emocjami). Związany jest także z branżą filmową – jest konsultantem oraz choreografem scen walki, występuje również jako aktor (m.in. „Ostatni Samuraj”, „Babylon A.D.”, „Largo Witch”, „Transporter 3”).

Aikido Sensei charakteryzuje się doskonałą, precyzyjną techniką i dużą szybkością i dynamiką ruchu. Jego treningi są zawsze doskonale przygotowane i bardzo dobrze prowadzone od strony metodycznej. Sensei Pascal współpracuje z Klubem Aikido Shin Dojo w Poznaniu od 2003 roku.

Video ze staży aikido pod kierunkiem Sensei Pascal Guillemin

Zdjęcia

Polecamy