Sensei Hiroshi Isoyama (8. dan) – pełny zapis ze stażu

Prawdziwa perełka znaleziona w obszernych archiwach Sensei Youtube’a ;-) – pełny zapis stażu z Goteborga z udziałem dobrze nam znanego Sensei Hiroshi Isoyama. Jak zawsze w przypadku Sensei Isoyamy można zobaczyć dużo kihon’u oraz usłyszeć sporo opowieści o O’Sensei. W sumie to aż trzy godziny oglądania – łącznie z drugą częścią filmu.

Sensacyjny thriller z elementami komediowymi

Oto pokaz w aikido w stylu, który śmiało można zaklasyfikować jako “sensacyjny thriller z elementami komediowymi”. Data produkcji – 1996, więc przypominają się stare dobre czasy VHS… ;-). W rolach głównych – nasi przyjaciele z Krakowa i z Warszawy (Sensei Paweł Dymus, Sensei Wojciech Brożyński, Sensei Michał Jaworski oraz Sensei Albert Wróblewski). Przygotujcie się na fantastyczne emocje!

Sztuka siedzenia w seiza

Sensei Hinoru Ohtuska prezentuje kilka wytycznych i wskazówek jak prawidłowo siedzieć w seiza oraz kilka ciekawych technik do suwari waza kokyu-ho. Inspirujące i pouczające jednocześnie :-).

Bruce Lee grający nunchako w ping-ponga

Takie rzeczy tylko w reklamie… Obejrzyjcie zestawienie kilku naprawdę fajnych reklam z motywem sztuk walki. Co prawda nie ma tutaj aikido, ale np. reklama szamponu jest powalająca (w dosłownym tego słowa znaczeniu…).