Wakacje to trudny czas dla studentów aikido – niektórzy mają przerwę w treningach (a przecież chciałoby się poćwiczyć…), a niektórzy w dalszym ciągu muszą się pocić na treningach (a przecież chciałoby się odpocząć…).

Dla jednych i drugich mamy dobrą wiadomość – będziemy Wam wysyłać Aiki-smaczki również w lipcu i sierpniu :-). Ale ze względu na letni okres będzie trochę więcej tematów “okołoaikidockich”, czego przedsmak macie już poniżej.

Dzisiejsze wydanie Aiki-smaczków sponsorują literki:
– “CH” jak “Christian Tissier”
– “ID” jak “Iwama Dojo”
– “GS” – jak grillo-staż w Shin Dojo
– “HB” jak humor branżowy

Miłej lektury i do następnego razu!

PS. Wszelkie uwagi i pomysły dot. “Aiki smaczków” mile widziane – jeśli znalazłeś/-aś coś fajnego o aikido podeślij nam na adres klub@aikido-poznan.pl. Domo arigato!

10 filmów z Sensei Tissier, które warto znać

Wybraliśmy z przepastnej kolekcji “Sensei YouTube” najciekawsze filmy z Sensei Christianem Tissier w roli głównej. Najlepsze pokazy, wywiady, prezentacje technik i relacje ze staży. W tym również słynny “pojedynek” między Sensei Tissier i karateką!

aikido-karateka

Zobacz film >>

Reportaż z Iwama Dojo

30 minutowy reportaż japońskiej telewizji z kolebki aikido – Iwama Dojo. Na ekranie pojawiają się znajome twarze – Sensei Isoyama oraz Sensei Inagaki. Dużo informacji na temat jak wygląda codzienne życie w tym magicznym miejscu. Zdecydowanie warto obejrzeć!

Grillo-staż w Shin Dojo

Zgodnie z naszą “nową świecką tradycją” podsumowaliśmy kolejny sezon treningów w Shin Dojo czerwcowym stażem pod wszystkomówiącą nazwą “grillo-staż” :-). Zapraszamy do przejrzenia fantastycznych zdjęć z treningów jak i egzaminów na stopnie kyu.

aiki-grillostaz

Zobacz film >>

Humor “branżowy”

Nic dodać, nic ująć :).

aikido-humor