Po małej przerwie wakacyjnej wracamy do publikowania kolejnych “aiki-smaczków”, czyli najciekawszych video, tekstów i zdjęć o aikido znalezionych w otchłani Internetu. Zapraszamy do lektury!

Super Niania poleca aikido!

Częstochowski klub aikido AIKIDO-FIT wystąpił w jednym z odcinków programu “Super Niania”. Szkoda tylko, że Super Niania sama nie spróbowała wejść na matę ;-).

Sztuka neutralizacji shomen-uchi

Już za niecały miesiąc w Warszawie odbędzie się staż z wyjątkowym nauczycielem aikido – Sensei Seishiro Endo (8. dan). Poniższy film doskonale pokazuje wyjątkowy styl aikido Sensei’a  – zobaczcie sami jak inaczej mogą wyglądać techniki przy ataku schomen-uchi.

Kontakt, elegancja, elastyczność

Kontakt, elegancja, elastyczność – tak w skrócie można opisać aikido Sensei Martucci z Rzymu. Ale nie mylcie tego z “relaksem” dla uke – najlepszy przykład to wejście do shomen-uchi w 00:26 :-).

Spływaj potem, ale się nie poddaj

Co prawda w tytule jest napisane, że są to ćwiczenia dla uprawiających ju-jitsu, ale można je spokojnie wykorzystać także pod kątem aikido. Większość ćwiczeń idealnie nadaje się na rozgrzewkę, zwłaszcza jeżeli ktoś preferuje wersję rozgrzewki pt. “spływaj potem, ale się nie poddaj”…

Ktoś chętny do wykonania wszystkich ćwiczeń od razu? :-)