Ciekawostki o aikido i Shin Dojo

My name is kokyu. Kokyu ho.

No to VI Letnią Szkołę Aikido należy uznać za zamkniętą :-(. Było jak zawsze… inaczej :-). Inne miejsce noclegowe, nieco inny zestaw uczestników, inny catering :), inne techniki na treningach. Ale po kolei…

 • Noclegi – tym razem miejsce krótkich godzin snu ;-) stały się Kujanki, a dokładnie Ośrodek Wypoczynkowy UNIMETAL. Blisko jeziora, dużo przestrzeni, spokój i cisza (z małym wyjątkiem w postaci sesji DISCO POLO – pozdrawiamy sąsiadów z naprzeciwka ;-)). Domki kilkuosobowe, standard… surowy, ale praktyczny :). Dla odważnych tor bobslejowy w środku w postaci stromych schodów – znam już co najmniej dwóch zawodników, którzy zaliczyli ten tor ;-). Obydwoje mają imiona zaczynające się na Adr… :).
 • Ekipa – jak na “Drużynę A(ikido)” przystało zróżnicowana pod każdym względem – płci, wieku i ilości łap :-). Miło było zobaczyć stare twarze, miło było poznać nowe twarze :-).
 • Catering – noooo… zdecydowanie najlepszy spośród dotychczasowych LSA :-). No i ta Nożycoręka kelnerka… :)
 • Treningi – kokyu ho, kokyu ho, kokyu ho, kokyu ho, kokyu ho… tylko tyle zapamiętałem… Żartuję ;-). Co prawda poniedziałkowe treningi z Marianem Wiśniewskim upłynęły pod znakiem kokyu ho, ale potem już było z górki. Lekcja oddychania i kaeshi-waza z Sensei Pomianowskim, zajęcia z hula-hop z Sensei Jerzym Sapielą, podstawy aikido z Sensei Pascalem Norbelly. Można było się spocić :-).

Jest już późno, piszę bzdury… :-)

Previous

Hulahop-waza

Next

Bo do hakamy trzeba dwojga

2 Comments

 1. Adrian JG

  No z tym torem bobslejowym to dałeś czadu Szymon. :) Plecy mnie do dzis bolą:( Ałłłłła !!!!!!!!!!!!! Ale i tak było suuuuuupppeeeerrrr !!!!! Pozdro dla wszytskich którzy tworzyli ta atmosferę:0 Do zobaczenia za rok :0

 2. Ajron_Sh.

  I ja zaliczyłem “tor” na dzień przed wyjazdem :/ ;)
  Adrianowi i pozostałym którzy zdali egzamin KYU i DAN !!GRATULUJE!!
  Dzięki za super spędzony czas i wiele budujących i praktycznych rad i uwag.

  Szczególne podziękowania dla chłopaków z domku nr20 i oczywiście dla EMU :)

  Gorące pozdrowienia dla Pań barmanek z POZIOMKI (Dagmary i Natalii)

  DZIĘKI!! Do zobaczyska za rok (a może wcześniej) !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén