W dzisiejszych, jubileuszowych (hip! hip! hurra! otwieramy szampana albo Tymbarka ;-)) Aiki Smaczkach znalazło się miejsce na kolejny film pokazujący jak prawidłowo wykonywać miękki pad, pokaz zaawansowanych technik aikido, film o “wszystkomówiącym” tytule “Aikido is life” oraz zdjęcia z ostatniego stażu z Sensei Tissier w Krakowie. Zapraszamy do oglądania i komentowania!

PS. Pewnie i tak już wszyscy wiedzą, ale pochwalimy się jeszcze raz – nasz klubowy kolega Łukasz Drąg podczas tego stażu  w re-we-lac-cyj-nym stylu zdał na stopień 4. dan! Gratulujemy i jak zawsze liczmy na więcej! :-)

Czy padasz jak jesienny liść?

Padać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… poniżej bardzo fajny instruktaż nauki padania na takie trochę inne “miękkie” yoko.

Techniki aikido dla zaawansowanych

Rewelacyjny pokaz zaawansowanych technik aikido w wykonaniu Sensei Shirakawa. Polecamy szczególnie odmiany kokyu nage (00:17), shino nage / kokyu nage (1:54) i kote gaeshi (2:50). Wszystko wykonane z dynamiką i precyzją godną pozazdroszczenia. Polecamy!

https://www.youtube.com/watch?v=Ys3abz4H1G8

Aikido to życie

Właśnie takie jest przesłanie poniższego filmu – “Aikido is life”. Bardzo fajnie zrealizowany film dokumentalny o jednym z klubów aikido, o ludziach którzy tam ćwiczą i o tym, co dla nich znaczy aikido.

Foto relacja ze stażu z Sensei Christianem Tissier w Krakowie

Jeszcze cieplutkie, jeszcze pachnące matą ;-) zdjęcia z zeszłotygodniowego stażu z Sensei Tissier w stolicy Małopolski (a dokładnie w Wieliczce). Zobaczcie sami!

aikido-poznan-christian-tissier-krakow-04

Zobacz zdjęcia >>