Dzisiejsze Aiki smaczki będą nieco dłuższe – mamy dla Ciebie aż 5 rzeczy wartych zobaczenia :-).

Zaczynamy od jakże wdzięcznego tematu kobiet w aikido, potem przekonasz się że trójkącik w aikido to całkiem dobry pomysł ;-) oraz zobaczysz, że istnieją co najmniej 22 wejścia przy ataku yokomenuchi.

Na koniec zaprosimy Cię na dwa staże aikido w których zdecydowanie warto uczestniczyć w najbliższym czasie – ale będziesz musiał(a) skorzystać z umiejętności “bilokacji”, żeby wziąć udział w każdym z nich…

Kobiety w Aikido

Krótka i treściwa prezentacja krótkich i treściwych technik w wykonaniu przedstawicielek (teoretycznie) słabszej płci. Jesteśmy na tak! :)

Trójkącik jest dobry na wszystko :-)

Niespotykane podejście do pracy rąk w aikido – tzw. “solid triangle” potrafi pomóc przy praktycznie każdym ataku. Zdecydowanie warto to obejrzeć!

Yokomenuchi – praca tori

Zgodnie z napisem na zdjęciu powyżej w tym filmie można zobaczyć przegląd aż 22 różnych wejść przy ataku yokomenuchi – niektóre z nich są naprawdę zaskakujące / inspirujące… :-).

Staż z T. Miyamoto Shihan (8.dan)

W imieniu wrocławskich klubów aikido zapraszamy na weekendowe (8-10 kwietnia) spotkanie z Tsuzuro Miyamoto Shihan (8. dan). Oprócz tradycyjnych treningów w planie stażu znajduje się również pokaz pracy Sensei w Wyższej Szkole Teatralnej w Wrocławiu.

miyamoto

Staż z Michel Erb Sensei (6. dan)

Z kolei nasi przyjaciele z Chojnic zapraszają na staż z Michel Erb Sensei (6. dan), również w drugi weekend kwietnia (9-10.04). Styl Sensei Erb można określić jako doskonałe połączenie elegancji, precyzji ruchu i efektywności, więc z pewnością będzie dużo ciekawego materiału do pracy na macie.

erb