O klubie

Klub Aikido Shin Dojo, założony w 1998 roku przez Adama Manikowskiego i Wojciecha Drąga (obaj obecnie 5 dan aikido) i jako jedyny w Poznaniu należy do Polskiej Federacji Aikido (PFA). W naszym klubie trenujemy aikido według szkoły jednego z najwybitniejszych shihanów - Christiana Tissier (8 dan). Współpracujemy z wieloma klubami z Polski i za granicy - głównie z Francji i Niemiec.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w grupach początkujących i zaawansowanych. Zajęcia odbywają się w pawilonie AZS przy ul. Cichej 30. Uzupełnieniem tych treningów są zajęcia z bronią (tanto, jo, bokken).

To, co wyróżnia nas spośród innych ośrodków aikido, to duży nacisk na staże prowadzone w naszym klubie  przez wybitnych nauczycieli aikido. Możemy się pochwalić zorganizowaniem kilku międzynarodowych staży prowadzonych przez światowe sławy aikido - Hiroshi Isoyama 8 dan oraz naszego nauczyciela - Christiana Tissier. Staże te są ogromnym sukcesem Shin Dojo i świadczą o dużym zaufaniu mistrzów oraz Polskiej Federacji Aikido do naszego klubu.

Stałymi gośćmi w Shin Dojo są:

• sensei Marian Wiśniewski (6 dan), członek Zarządu Polskiej Federacji Aikido
  • sensei Pascal Guillemin (5 dan) - asystent Sensei Christiana Tisiser

Przez kilkanaście lat odwiedzał nas Sensei Pascal Norbelly (6 dan aikido) który niestety zmarł 7 stycznia 2017.

Odwiedzali nas również między innymi tacy nauczyciele jak: sensei Jerzy Pomianowski (6. dan), sensei Roman Hoffmann (6. dan), sensei Jerzy Sapiela (6. dan), sensei Fujio Nakamura (5. dan), sensei Robert Jerzy Krac (5. dan).

Latem spotykamy się na organizowanej przez nas Letniej Szkole Aikido - obozie, który łączy treningi pod okiem znanych nauczycieli oraz wakacyjną zabawę i odpoczynek. Organizujemy i bierzemy także udział w pokazach aikido, np. podczas Mistrzostw Polski Tae Kwon Do, Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sumo. Aktywnie wspieramy również działalność PFA - organizując w Poznaniu kongresy, zjazdy i kurs instruktorów.

A tak wyglądają nasze staże